Chyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia pri zariaďovaní

Chyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia pri zariaďovaní

Miešanie rôznych štýlov
Páčia sa vám rôzne štýly bývania a chceli by ste ich všetky preniesť k sebe domov? Mať rustikálnu obývačku a k tomu minimalistickú kuchyňu nie je práve najlepší nápad.
www.atrimex.sk/zariadujete-si-dom/? Byt totiž slúži ako prepojený priestor a zariadenie v ňom by malo tvoriť harmonický celok. Spojenie viacerých štýlov je náročná úloha, a ak ju nezvládnete, interiér bude pôsobiť chaoticky. Mať jednotný štýl v celom byte je navyše praktické, môžete tak navzájom kombinovať a premiestňovať nábytok z jednotlivých izieb.

kuchyně

Výber nevhodnej farby
Primárny je váš vkus, no pri hľadaní vhodného odtieňa nábytku a stien zohrávajú dôležitú rolu aj rozmery izby, jej svetelné pomery a vzájomné pôsobenie farieb jednotlivých prvkov.
Najjednoduchšie je zariadiť si celý byt tón v tóne, v rôznych odtieňoch jednej neutrálnej farby. Takýto priestor však pôsobí nudne a nemusí vám vyhovovať. Optimálne je, ak v interiéri použijete kombináciu troch farieb. Jedna z nich by mala mať trvalý charakter, ďalšie dve môžete obmieňať a prispôsobovať aktuálnym trendom.

Neprispôsobenie zariadenia spôsobu života
Občas sa stáva, že sa vám zapáči obývačka v časopise alebo u susedov a snažíte sa ju doma presne napodobniť. Takéto riešenie sa vám však môže ľahko vypomstiť. Ak sú vaše potreby iné a celkovo sa líši aj váš spôsob života, nebude vám dané zariadenie úplne vyhovovať a skôr či neskôr bude potrebné na ňom niečo zmeniť. Pri vybavovaní domácnosti preto vezmite do úvahy vaše každodenné zvyky, napríklad kde a ako relaxujete, koľkí sa stretávate pri obede alebo či trávite množstvo času sedením pri počítači, a prispôsobte tomu výber a rozmiestnenie nábytku. Nezabúdajte ani na to, že štýlovo zariadený byt bez individuálnych prvkov je ako torta bez povestnej čerešničky. Nebojte sa do interiéru vložiť kúsok vlastnej kreativity a pokojne tam zamiešajte niečo vlastné. Začať môžete trebárs zaplnením regálu vašimi obľúbenými knihami alebo zaujímavou zbierkou.

Priveľa zariadenia v interiéri
Častým problémom v bytoch je nedostatok miesta. Každý kúsok podlahy či výklenok vrátane priechodov je potom zastavaný a neostáva priestor na voľný pohyb. V snahe využiť celú plochu vznikne chaos a miestnosti budú pôsobiť ako preplnené a menšie, než v skutočnosti sú. V takomto prípade sa radšej vzdajte členenia interiéru na zóny a zamerajte sa na dodržanie odstupov nábytku. Bezproblémová priechodnosť izieb a zabezpečenie prístupu všade, kam je to potrebné, sú dôležité aj s ohľadom na bezpečnosť všetkých členov rodiny.

regály

Dekoráciám chýba zjednotenie
Po niekoľkých rokoch bývania sa v byte nakopí veľa drobností, s ktorými sa ťažko lúči. To, čo nechcete mať na očiach, ukryte do vhodne vybratých odkladacích priestorov vo forme komôd, vitrín či úložného priestoru v sedacej súprave. Vystavené dekorácie by sa mali hodiť k zvyšku zariadenia, a ak nechcete, aby pôsobili chaoticky.

3.0
01