Toto sú najlepšie platení futbalisti súčasnosti

Toto sú najlepšie platení futbalisti súčasnosti

Toto je trojica najlepšie zarábajúcich  futbalistov z roku 2018:
1. Lionel Messi

stadion

Luis Lionel Andres "Leo" Messi je argentínsky futbalista. Útočník FC Barcelona je najlepšie platený futbalista zarábajúci  111 miliónov dolárov. Je súčasne druhým najlepšie plateným športovcom na svete.
Keď mal 13 rokov, presťahoval sa do Španielska po tom, čo FC Barcelona súhlasila s tým, že zaplatí za jeho liečebné procedúry. Nakoniec sám Messi doviedol klub k majstrovstvám. V roku 2012 zaznamenal rekord v počte strelených gólov a v roku 2016 bol po piatykrát ocenený za európskeho víťaza Ballon d'Or. V novembri 2017 súhlasil s predĺžením zmluvy s Barcelonou, aby zostal v klube do roku 2020-21. V zmluve sa uvádza, že mu bude vyplatená ročná mzda najmenej 80 miliónov dolárov.

Pokiaľ ide o spolupráce, má celoživotnú dohodu s Adidasom. Medzi ďalšie ponuky patria Gatorade, Pepsi a Huawei. Tematický park Messi, nazývaný Messi Experience Park, sa plánuje otvoriť v roku 2020 v Nanjing v Číne.

2. Cristiano Ronaldo

Forbes zaradil Portugalčana Cristiana Ronalda ako druhého najvyššie plateného futbalistu v roku 2018, keď získal 61 miliónov dolárov za výhru z Realu Madrid a 47 miliónov dolárov z dohôd a spoluprác, čo celkovo činí neuveriteľných 108 miliónov dolárov. 33-ročný portugalský športovec bol útočník v národných tímoch Portugalska a Real Madrid.

Hoci Ronaldo opustil Svetový pohár v roku 2018, naďalej zostal v očiach verejnosti, keď spravodajstvo prelomilo, že sa presunul do Juventusu na nasledujúce štyri roky. Poplatok za prevod predstavoval 112 miliónov eur. Ronaldo dostane za svoju zmluvu 120 miliónov eur. Vplyv tohto prevodu na jeho celkové príjmy zostáva nejasný. Ronaldo zaznamenal 44 gólov v 43 zápasoch v tejto sezóne. Vyhral tiež svoj piaty titul Ligy majstrov.

Ronaldo má celoživotnú zmluvu s Nike Inc. (NKE) v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov. Jeho ďalšie spolupráce zahŕňajú značky Herbalife a EA Sports. Reprezentuje rad produktov značky CR7 vrátane topánok, parfumov a detskej línie. Je najobľúbenejším športovcom na svete s 322 miliónmi nasledovníkov v oblasti sociálnych médií.

messi

3. Neymar Jr.

Neymar da Silva Santos Júnior, ktorý je na verejnosti výlučne nazývaný iba krstným menom, je tretím najvyššie plateným futbalistom a jeho mzda predstavuje 90 miliónov dolárov. V auguste 2017 podpísal Neymar päťročný kontrakt s Parížom Saint-Germain.
Brazílčan pracuje s globálnymi sponzormi vrátane Nike, Red Bull a McDonald's. Bol prvým futbalistom, ktorý mal svoje vlastné Air Jordan tenisky.